enkel maträtt?
Vet ni några bra å snabba enkla maträtter?
Är i spanien just nu å här finns inga vegetariska korvar/biffar osv som ersätter kött. Hittat några hamburgare å korvar gjorda på sjögräs, inte speciellt goda villsäga. Så har ni nå tipps på vad jag kan göra?
Har nu levt på pasta å en enkel sås på burk så kallad solis och ris å kötpt vitlökssås på burk i en veckas tid, blir kvar en vecka till och vill göra något smarrigt 
_____________________
// Veronica Berggren
Lev livet som om det vore din sista dag
Grönsaker och frukt borde det finnas överflöd av, goda bröd osv.
Stephen Fry - There are many people out there that will tell you that "you can't". What you've got to do is turn around and say, "watch me". Veronica/ Sajtvärd på Smyckestillverkning och råttor

Det finns så vitt jag vet en hel del bönor och liknande att få tag på. Så mitt tips är böngrytor med mycket goda färska grönsaker och kryddor.

Woka grönsaker och ha lite ris, korn, bulgur eller någonting sånt med
Vänliga hälsningar Stephan